Zkouška

25. srpna 2007 v 15:34 | Morgana Ehran |  kawai

Kauza slashe
Místnost se (zatím) nořila do hrobového ticha. Už to nevěstilo nic dobrého. Stěny lemovaly řady lavic, na kterých seděli všichni členové Starostolce. V jejich čele byl sám ministr kouzel Rufus Brousek. Na lavici obžalovaných sedělo hned několik provinilců. Či spíše provinilkyň. Všechny byly totiž ženského pohlaví. Ani jedna však nevypadala nervózně či kajícně. Naopak! Většina z nich měla ve tváři samolibý úsměv. Čemuž se někteří přísedící velmi divili. Vždyť byly odsouzeny! Jenže ony to jaksi nebraly vážně…
"Ticho!" vyžádal si ticho ministr kouzel, což nebylo ani nutné vzhledem k tomu, že už notnou chvíli nikdo nepromluvil.
"Takže… Tento soud se vede na trestní oznámení jistého anonyma nebo-li pedofila SS, nebo UNICEFa či 'Vy-to-stále-nechápete?'. Jedná se o jednu a tatáž osobu. Trestní oznámení bylo podáno na tyto osoby: Blanch, Taťánu Orlovskou, Lamar, Veroniku, Lilithku, Vrony, minime, Kaldoru, bedrníku, Tofiam, Falkiru, Ivíka.bublika, Allishku, Maniu Dardeville, Morganu Ehran a další… Celkem na Dva tisíc dvě stě padesát šest osob, ale jen dvacet z nich se na soud dostavilo…"
"My tu máme sraz, víte?" přerušila ho na vysvětlenou renee.lowe. Brousek si ji přísně změřil. Renee se na něj uculila a všechny nasadily nevinný výraz 'já nic, já slashař'.
"Byly jste usvědčeny z pedofilie a zneužívání lidí," pokračoval Rufus Brousek.
"Remus Lupin není člověk," namítla Lilithka.
"Pedofilie jo? Ještěže jsem si sebou nevzala růžové flitrové šaty," pozvedla obočí Morgana Ehran.
"Co ty, mě by zavřely a asi i zavřou," na to Blanch sedící vedle ní.
"Ticho, v soudní síni!" zuřil Brousek a zaklepal soudcovským kladívkem.
"Postupně předvoláme všechny svědky a vaše oběti," dodal a zlobně svraštil čelo. Propaloval je pohledem ve snaze přimět je k aspoň nějakému zahanbení, ale ony ne, ony se tvářily jako by se podobných soudních procedur účastnily běžně.
"První předvolaný svědek," četl asistent ministra po levici, "je Sirius Black." Na to do místnosti vstoupil šarmantní černovlasý muž (několik autorek fanfiction si povzdechlo a mohly na něm oči nechat). Tvářil se, že mu (zase) sedět před soudem není moc po chuti, ale stejně tak mu nebyl po chuti slash.
"Ve věci 'nactiutrhání' Siria Blacka jsou obviněny: Taťána Orlovská, Lamar, Veronika, Lilithka, Blanch, bedrníka, Morgana Ehran a další…" vyjmenovával Brousek. Poté dostal slovo sám Sirius Black.
"Mě je jedno co si píšou nějaké potrefené - některé pěkné - puberťačky. Dokonce mi je jedno, že píšou o mě. Ale když mě dávají dohromady se Srabusem - "
"Kým?" nechápal soudce.
"Severusem Snapeem," odpovědělo unisono dvacet jedna lidí, až to všechny zarazilo.
"… tak to už fakt nerozdejchám! A i to s Jamesem mě urazilo," dopověděl Tichošlápek rozhořčeně. Morgana, která, jako jediná (N/A: Pokud tam byl i někdo další autorka se hluboce omlouvá) z obžalovaných, měla poslední zmíněný slash na svědomí, se zarděla.
"Co navrhujete, pane Blacku? Podáváte na ně trestní oznámení?" otázal se s nadějí v hlase ministr kouzel.
"Nejradši bych je podřezal, zaškrtil, tedy naopak, zaškrtil, podřezal, svázal do pytle, hodil do moře, nechal je doplout k Azkabanu…"
"Lamar ho 'merlinužel' zrušila," poznamenala Mania Dardeville a vysloužila si tak několik udivených a pobouřených pohledů. Slashařky posmutněle přitakaly.
"Nu takže jaký je váš závěr, pane Blacku?" vrátil se k původnímu tématu Brousek.
"Ještě jsem neskončil. Zaškrtil bych je, zařízl, hodil do moře, v Azkabanu by jim mozkomorové vysály dušinky a pak je ještě jednou hodil do moře, ať se utopí…"
"Já utopii ráda," vložila se do toho Blanch a zazubila se. Zase ji nikdo krom povídkářek nepochopil. Proč taky.
"Uvědomujete si, že jste u soudního procesu?" zasípěl Rufus Brousek s přeteklými nervy.
"Ne, vážně?" opáčila Blanch. Brousek si vybil vztek na kladívku, když si s ním opět sjednával klid.
"Tak, pane Blacku," opakoval, již potřetí, ministr a soudce v jednom, "můžete mi říct jak jste se rozhodl?"
Sirius se pohledem zadíval na těch dvacet andělských tvářiček.
"Ale… Tak je nechte, ale Srabuse bych z bezpečnostních důvodů izoloval u Munga," odtušil se zářivým úsměvem věnovaný dospělým z povídkářek. Jeho odpověď ministra moc nepotěšila. Na to Black soudní síň opustil.
"Tak dalším předvolaným je… Rufus Brousek," četl asistent soudce a vyměnil si s šéfem zaražený pohled.
"V této věci je obžalovaná alzinka von cernyonyx," soptil víc, než kdy předtím Brousek a rozhlížel se po trestné lavici.
"Kde je alzinka von cernyonyx nebo-li Lejdynka?"
"Na chatě, s kamarádkou, vrátí se za týden," informovala ho Morgana Ehran. Rufus se zavrčením štěkl na asistenta.
"Kdo je další svědek?"
"P-p-an Albus Brumbál, ten al-ale odmítal svědčit a pak pan Cedric Diggory, ale ten je mrtvý… Zlatoslav Lockart, ale ten je pacient svatého Munga…"
"A z těch co žijí a nejsou psychicky narušení, či neodmítají svědčit?" řval po něm soudce.
"No… pan Longbottom stále trpí duševní újmou. Jeho babička sice chtěla jít svědčit za něj, ale vzhledem k její agresivitě to nebylo…"
"Watsone, co jsem říkal?!" připomněl mu Brousek.
"Nevím, Sherlocku," ozvalo se z řad slashařek. Kdo to byl se nikomu nepodařilo identifikovat. A soudce již na to neměl nervy.
"Remus Lupin," polkl nasucho Watson, jak se asistent jmenoval. Bez Sherlocka vypadal poněkud vyděšeně. Při vyslovení toho jména se opět rozvinula mezi obžalovanými debata a jedna z nich dokonce vzrušeně vypískla (kdo asi…). Co teprve, když jmenovaný vstoupil.
"Ve věci 'nactiutrhání' Remuse Lupina jsou usvědčeny: Veronika, Blanch, Lilithka, Tofiam, Lamar, Taťána Orlovská, Morgana Ehran a další," předříkával Watson (poněkud pořád roztřeseně). Ani jedna z autorek se netvářila, že by jí to trhalo žíly. Spíše naopak.
"Podejte prosím svou výpověď, pane Lupine," požádal ho co nejklidněji mohl Brousek.
"Tss, jako by Lupin v životě podal těch výpovědí málo," ozvala se Tofiam. Nikdo tomu raději nevěnoval přílišnou pozornost.
"Nechci být netolerantní vůči komukoliv, ale psaní slashů mi není po chuti. Hlavně se mi to nelíbí kvůli manželce, která se mi začala poněkud stranit," vykládal vlkodlak.
"No a proto píšeme slashe, muži jsou mnohem tolerantnějším, v tomhle tom…" na to Kaldora.
"Dovolte!" ohradil se ostře Brousek.
"To byla lichotka!" bránila se Kaldora.
"Jak pro koho," ucedil jakýsi čaroděj ze Starostolce.
"Dost toho! Můžete říct něco na svou obhajobu?" otočil se tentokrát soudce na trestankyně. Překvapivé, že prve to neudělal.
"Kaldora už to řekla," pravila Lilithka.
"Navíc slash je mnohem zajímavější a zvrhlejší…" zablesklo se bedrníce v očích.
"Eh… To by stačilo," zastavil je Brousek.
"Tak tedy, pane Lupine, podáváte na ně trestní oznámení?"
Bývalý profesor obrany proti černé magii se zadumal.
"Hm… Ačkoliv nic na tom nemění mojí nechuť k takovým dílům, žijeme v demokracii a já nehodlám nikoho napadat za to, že má bujnou fantazii," argumentoval Lupin, takže výpověď byla jasná. Brousek vzteky rozbil kladívko.
Po Lupinovi měl jako svědek přijít na řadu Draco Malfoy. Zase některé slashařky nábožně pozorovaly jeho aristokratický vzhled a ladné pohyby. Div, že některým neukápla slina. Za to Malfoy je pozoroval nanejvýš arogantně.
"Pane Malfoyi, byl jste předvolán jako svědek ve věci nac…"
"Já vím," odsekl Draco Malfoy povýšeně. Brousek se zamračil. Nikdy neměl Malfoye v lásce už proto, že patřili k Vy-(ne)víte-komu.
"Takže můžete nám přednést svou…"
"Můžu," opáčil jízlivě Draco. Poté se otočil na dvacet obžalovaných.
"Nikdy bych s Potterem nespal ani kdyby byl sexy! Já zjizvený fracky nesnáším…" Pár lidí se uchechtlo.
"Víš co se říká… Co se škádlívá to se rádo mívá…" zaculila se Allishka.
"Tss! Já jsem normální! Rád čtu o Potterovi jako buzerantovi, pokud tam nevystupuji já," přiznal s úšklebkem Draco.
"No konečně nějaký příznivec slashe," oddychla si Lamar. Malfoy se na ni přívětivě usmál.
"Pane Malfoyi? Jaký je tedy váš závěr?" optal se aristokrata ministr. Už přestal doufat.
"Hm… No jelikož bych Pottera vskutku rád viděl jako ženskou, počkám si až Blanch dopíše Pretty woman," ušklíbl se Malfoy a pobaveně sledoval výrazy členů Starostolce. Blanch se tvářila nesmírně potěšeně. "A až pak ji nechám odvézt do Azkabanu." Ironicky sladce se na ni usmál. "Ty po mě kamenem, já po tobě cihlou."
"Že to říkáš zrovna ty," ušklíbla se Blanch.
"Můžete jít, pane Malfoyi," řekl Brousek, v obličeji téměř zelený. "Další."
"Pan Lucius Malfoy." Brousek nahlas polknul.
"Ale ten je naštěstí v Azkabanu," dodal asistent Watson. Brousek si oddychl.
"To tedy je. Ovšem Azkaban byl zrušen, kolikrát vám to mám opakovat?" ucedila hořce Lamar. Všechny povídkářky souhlasně zamručely. Další z předvolaných měl být Alastor Moody, který ovšem zrovna v ten den měl nějaké vyšetřování stejně jako Pastorek (podezřelé…). Peter Pettigrew, který dosud běhal nepolapen na svobodě (taky možná důvod toho vyšetřování - ještě podezřelejší). Dalším předvolaným svědkem neměl být nikdo jiný, než…
"Harry Potter," četl asistent ministra ze sáhodlouhého pergamenu. Nově příchozí byl tedy onen slavný brýlatý mladík, kterého však moc z autorek slashe v lásce nemělo. A to, že se Vyvolený tvářil pobouřeně je nijak nepohoršovalo, naopak je to těšilo.
"Ve věci 'nactiutrhání' Harry Pottera jsou obviněny: Veronika, Blanch, Taťána Orlovská, Falkira, Ivík.bublik, Allishka, Kaldora, Lilithka, minime, Vrony, Lamar, Mania Dardeville a další," předčítal Watson a otíral si hřbetem rukávu pot z čela. "Co nám k tomu řeknete, pane Pottere?"
"Ehm, k tomu se snad ani nemusím vyjadřovat. To je jasné, že mě ty lživé fantasmagorie uráží."
"Ano, tak tak Fantasmagorium," nechala se slyšet bedrníka. Všechny slashařky se otočily na Taťánu a začaly jí tleskat. Všichni ostatní v síni byli poněkud mimo mísu a nic nechápaly. Taťána Orlovská s gráciemi přijímala potlesk.
"Uklidněte se! Jste u soudu!" opět zuřil Brousek a klepal novým kladívkem ostošest.
"Vážně?" opáčila ironicky Mania Dardeville. Ministrův obličej připomínal již geneticky upravené rajče.
"Pokračujte, pane Pottere," vyzval ho, co nejklidněji a nejvyrovnaněji dokázal, odhazuje si přitom šedý pramen vlasů z čela.
"Jistěže," zavrčel Pottera. Asi jedna z mála věcí, kterou měl s povídkářkami společnou byla averze vůči Rufusi Brouskovi. "Myslím, že by tady slečnám prospělo, kdyby si je vzala do péče Dolores Umbridiegová, když je ta specialistka na odnaučení lhaní…"
"ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ…" Všichni si okamžitě dlaněmi přikryli uši, protože řev slashařek byl nesnesitelný.
"To by nebylo na škodu vzhledem k tomu, že slečna Umbridiegová je ředitelkou Azkabanu," ušklíbl se Brousek.
"Azkaban vedla Lamar," ozvalo se opět.
"Takže růžový Azkaban. Splnila se moje noční můra!" prohlásila hraně zděšeně Blanch.
"Nejen tvoje," ucedilo stvoření vedle ní s názvem Morgana Ehran.
"Mám otázku na pana Pottera," nechala se slyšet Falkira. Soudce, ač zjevně nerad, jí dal slovo. "Proč vám slashe vadí, když se jedná o fikci? Říká se, že za pravdu se bojuje… Je to snad pravda?" Zkoumavě na Vyvoleného pohlédla. Toho ta otázka zaskočila.
"Jistěže ne, co vás to napadá," ohradil se ostře, vypadal však poněkud nervózně.
"No tak, proč se vůči slashům tak ohrazujete?" pokračovala Falkira a docela tím slavného hrdinu rozhodila. Jo hold hrát cizími zbraněmi se vyplácí.
"Ehm, beru zpět všechna obvinění v plném rozsahu," rozhodl se raději Harry Potter pod drtivými argumenty Falkiry. Ta se spokojeně usmála. Zatím jediný, kdo je uznal vinnými, byl Brousek!
"Můžete jít, pane Pottere," procedil skrz zuby ještě naštvanější Brousek. Dnešek dával jeho respirátoru zabrat. Vyvolený se nenechal pobízet dvakrát a vydal se směrem ku dveřím. U nich někdo stál.
"Pojď, Terry," uslyšeli ještě. Nejen povídkářky se nakláněly a s pozvednutým obočím sledovaly jak Terry Boot a Potter odcházejí ruku v ruce.
"Porcelain?" komentovala to minime.
"Hm, něco na tom bude," přisvědčila s potutelným úsměvem Vrony.
"Takže dalším předvolaným svědkem," přehlušil je Watson na ministrův rozkaz, "je Severus Snape." Sálem to zašumělo především řadami slashařek, jejichž většina téměř s nábožnou úctou sledovala přicházející postavu, klasicky oblečenou celou v černém.
"Takže, pane Snapee, byl jste předvolán jako svědek ve vám jistě známé věci," začal řečnit Brousek. "Mohl byste nám k tomu tedy něco říct?"
"Mohl," ucedil jízlivě a chladně (typicky) Snape. Zpola se otočil k povídkářkám.
"Tak podle vás je u mě zcela běžné, že ojíždím své studenty? Znechucuje mě už ta představa. Navíc když to hlásá někdo, kdo neumí ani udělat Nápoj lásky."
"To bych já netvrdila," nechala se slyšet Veronika. Severus jí věnoval jeden ze svých arogantních pohledů, což ji jistě potěšilo.
"Slečno, když se vy můžete opovážit tvrdit, že souložím s Blackem a Lupinem, můžu já tvrdit, že jste prachobyčejná mudla," zavrčel Severus Snape.
"No není na škodu zeptat se i vás - když to tedy není pravda proč se tomu tak vehementně bráníte?" zkoušela to na Snapea Falkira.
"Protože je to absurdní. Já jsem pomalu asexuál a jakékoliv jiné tvrzení mě znechucuje," odpověděl se vší arogancí Severus.
"Pořád lepší slash, než kdejaká mary sue," poznamenala Taťána.
"Hm, ani bych neřekl, z obojího mi je na zvracení," ucedil zhnuseně učitel lektvarů.
"A tu dlažební kostku ti, Blanch, nedaruji." Pravil ještě k šedooké blondýně v druhé řadě trestných lavic. Ta se jen nevinně usmála.
"Pane Snapee, chtěl byste něco dodat?" vložil se do toho Brousek.
"Ano, to chtěl," zavrčel chladně Severus. "Chci jenom upozornit, že jestli mi kvůli vám přijde ještě jeden hulák od rodičů mých studentů, najdu si každou z nás a podám vám tak silným Doušek živé smrti, že se nestačíte ani odpojit z internetu," ušklíbl se černovlasý smrtijed.
"A váš závěr tedy…?" odtušil s nadějí v hlase Brousek.
"Zavřete si je spíš k Mungovi, v Azkabanu by zbytečně zabíraly místo," ucedil posměšně Snape a jistojistě v tom byla i osobní pomsta. Holt Brousek jakožto bystrozor měl hodně nepřátel… Severus všem ještě věnoval jízlivý, opovržlivý úšklebek jemu vlastní a pak se odporoučel. Pár povídkářek ho ještě požádalo o adresu. Rufus Brousek se tvářil nepříčetně (to je slabé slovo).
"Takže většina předvolaných se vyslovila ve prospěch autorek fanfiction," shrnul to a hlas mu plál zlobou. "Kdo je pro usvědčení slashařek?" On a ještě několik lidí zvedlo ruku. To se ministrovi pramálo líbilo.
"A kdo je pro zproštění viny?" Zbytek, víc jak polovina členů Starostolce zvedlo ruku. Brousek už podruhé rozmlátil soudcovské kladívko.
Všechny povídkářky tedy postupně - hlučně přitom debatujíce - opustily soudní síň. Pár členů Starostolce ještě některé z nich předtím požádali o autogram.
Všem odpůrcům slashe apod.: Pokud i knižní postavy dokáží uznat, že slash není nic zlého, když sami aktéři slashe, byť se jim to nelíbí, ho považují za nic odsouzeníhodného, proč vy byste měli slash považovat za skvrnu moderní (a nejen té) literatury?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Blanch Blanch | 25. srpna 2007 v 17:24 | Reagovat

ty wole...

holka..tak tohle je...rozhodně tvůj nejlepší layout za celou tvoji layoutovací dráhu...já se jen nadechla a teď se snažím vydechnout, ale zadrhlo se mi to někde v hrdle...

tohle je prostě...NĚCO...

Tak něco, že kdybych nebyla tak hnsuně hrdá a tvrdohlavá, z místa bych ten lay použila k sobě...

2 Morgana Ehran Morgana Ehran | 25. srpna 2007 v 18:52 | Reagovat

:D:D když už tak ty krávo, na svém pohlaví si zakládám:P

ježiši...dekuji...taková chvála, to snad ne... páni, já nemám slov..co ti mám na to říct? slova nestačí... arigatou!

fakt? ale to už přeháníš, fakt, že jo:) tohle se té tvé přenádheře nemůže rovnat...

3 Blanch Blanch | 26. srpna 2007 v 19:13 | Reagovat

já neřekla/nenapsala vole :))

Tu poslední větu jsem jako nečetla :)

4 Morgana Ehran Morgana Ehran | 27. srpna 2007 v 11:33 | Reagovat

nj..já nic, já tohle píšu dycky, když na mě někdo ty v-wole.)))

no tak no problema, ne?.))

5 maure maure | 28. srpna 2007 v 9:47 | Reagovat

Super! Dobře tak neznámému úchylákovi! Jenom je škoda, že kvůli němu Vrony a Lamar smazaly povídky.

6 Morgana Ehran Morgana Ehran | 29. srpna 2007 v 0:22 | Reagovat

dekuji:) jo taky si myslím... ano to ano:) od Vrony sem ani nestačila nic přečíst:( a k Lamar sem chodila denno denně:(

7 Miky Miky | 4. září 2007 v 14:05 | Reagovat

Tenhle lay je fakt povedenej a vzalabych si ho od tebe kdybych měla kam:o( Ale to cos sem napsala je bezkonkurenční:o)) Já sem z tebe(rep.zVás) nemohla. A tomu idiotovi co mu vadí slashe bych nejradši rozbila hubu!

8 Falkira Falkira | Web | 6. listopadu 2007 v 18:19 | Reagovat

Och, Merline! Jak to, že jsem na tu povídku nenarazila dřív??? To se ti opravdu povedlo a skutečně bych reagovala takhle.:))) Severusi, já chci taky tvojí adresu. :)))

9 Scope Scope | Web | 20. června 2008 v 16:16 | Reagovat

Link na tuhle kauzu jsem poslala jednomu vážně silně zarytému odpůrci jakéhokoliv náznaku slashe, a pak dalším pár slashe neznalým čtenářům a musím autorce pogratulovat, konvertovat na tuhle víru už se podařilo další dva členy. Vážně dokonalé.

10 Sellena Sellena | 20. června 2008 v 16:19 | Reagovat

Díky známé jsem se dostala k této stránce a přečetla si tuhle kauzu a...je to boží! Vážně! Musela jsem se smát:))) Slash jsem původně nechtěla ani vidět, natož číst, ale teď jsem obrátila. Skvělý!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama